Як же захиститися від пропаганди та маніпуляцій? Як грамотно сприймати інформацію? Після прочитання чи перегляду новини, необхідно поміркувати та відповісти самому собі на кілька запитань:
• Чому автор/видання хоче повідомити цю інформацію?
• Публікація викликає в мене гнів, страх чи жаль?
• А може мені говорять і показують те, що хтось хоче мені нав’язати?
• Які у мене аргументи на користь того, щоб вірити цій інформації? Отримуючи інформацію, звертайте увагу, хто її створив, хто за це заплатив і кому це вигідно? Подумайте над тим, для кого це написано, знято, зроблено? Одним словом, не будьте надто довірливими і зберігайте здоровий глузд. І пам’ятайте: найсильніший інструмент проти маніпулювання – це бути медіа грамотною людиною!
Этот анимационный ролик – часть проекта “Прокачай свою медиаграмотность”. Он реализуется LIK TV в партнерстве с BAStv. В рамках проекта «Поддержка молдавских СМИ и усилий инновационной медиаграмотности». А финансируется Шведским Агентством Международного Развития и осуществляется Internews in Moldova. Проект направлен на содействие развитию независимых профессиональных СМИ, предоставляющих гражданам доступ к разнообразным перспективам. Также способствующим уменьшению уязвимости медиа-сектора перед политическими и финансовыми интересами.